צור קשר
073-7275772
בניית אתרים בחינם - למי זה מתאים?

בניית אתרים בחינם

ובכן, כבר שנים שהתחום של בניית אתרים מאוד פרוץ ומאוד לא ברור למתבונן מהצד מבחינת רמות המחיר. במהלך שנותיי במקצוע רבים פנו אליי ושאלו בתמימות -״למה לשלם לאיש מקצוע? יש WIX, יש ככה ויש ככה..״. האמת – מאז ומעולם היו ״פתרונות קסם״ כאלו ואחרים שאפשרו לכל מי שיודע להפעיל מחשב להפיק אתר אינטרנט. בתחילת שנות האלפיים היו ״אשפים(wizards)״ למיניהם שייצרו דפי אינטרנט תוך שניות, ואפילו מייקרוסופט הגדולה יצאה עם מוצר שובר שיוויון בדמות Front Page, שנחשב בתקופתו לאגדה בקרב הילדודס. טוב, בכנות, לא באמת. לא אגדה ולא אשפים. הפתרונות האלה אמנם היו קיימים, אבל מעולם לא השתוו לפלט שאפשר להפיק בעזרת כתיבת קוד

html. אז לתפיסתי, מתוך 10 שנותיי בעולם הזה של בניית אתרים, אתר בחינם אינו פתרון ראוי עבור מי שרוצה אתר אינטרנט שיוכל להפיק ממנו קצת מעבר למסך פתיחה מזמין. מה יכול להיות מעבר? למשל רספונסיביות, זמן טעינה סביר, התאמה לקידום במנועי חיפוש ועוד.

ובכל זאת, נעבור לצד החיובי של העניין. נרצה או לא נרצה, לא לכל אחד יש תקציב לבניית אתר, ולא כל אחד מוכן להשקיע סכום כספי של מעבר לכמה דולרים בודדים. מאחר ואנחנו חיים בחברה חופשית (פחות או יותר) בה כל אחד עושה את בחירותיו שלו, לגיטימי לאדם לבחור להקים פנים אינטרנטיות באחד מפתרונות הקסם.

האמת היא, שמבחינת תצוגה נטו (לא אכנס לעניינים הטכניים שהם בחזקת חסרונות), פתרון כמו wix למשל הוא נהדר ומרשים ובהחלט לחסרי תקציב הוא נותן מענה מצויין, עם יכולות התאמה אישית ברמה מאוד גבוהה, ואם כבר לבחור באחד מאותם פתרונות – אז לגמרי wix.

קחו בחשבון גם את ניהול האחסון והדומיין, וודאו כי הספק יודע לתת עבורכם מענה לנושא כדי לחסוך התעסקות מיותרת. למי זה יכול להתאים?

– מחוסרי תקציב

– עסקים ביתיים קטנים שאין להם רווח גבוה או לא מבססים את הגידול ברווח על שיווק ופרסום

– אתרים לשימוש אישי (משפחה וכו)

-עסק שאין לו עניין בקידום האתר

 

אסכם בכך שבניית אתרים בשיטת ״עשה זאת בעצמך״ יכולה להיות מספיקה במקרים מאוד מאוד מסויימים, אבל אין תחליף לבניית אתרים מסורתית – חשיבה ותכנון, עיצוב מתאים, קידוד בצורה תקנית והתאמה לצרכים ספציפיים. ההבדלים נמצאים בביצועי האתר (זמן טעינה למשל), בהתאמה למכשירים ניידים, ברמת הגמישות לביצוע שינויים תכנותיים ובהתאמה לקידום במנועי החיפוש.