בניית אתרים בחינם – למי זה מתאים?

בניית אתרים בחינם

בניית אתרים הוא תחום פרוץ מאוד ולא ברור למתבונן מהצד, הן ברמת התוצר והן מבחינת רמות המחיר. במהלך שנותינו במקצוע רבים פנו אלינו ושאלו בתמימות -״למה לשלם לאיש מקצוע? יש WIX, יש ככה ויש ככה..". האמת – מאז ומעולם היו ״פתרונות קסם״ כאלו ואחרים שאפשרו לכל מי שיודע להפעיל מחשב להפיק אתר אינטרנט. בתחילת שנות האלפיים היו אשפים (wizards) למיניהם שייצרו דפי אינטרנט תוך שניות, ואפילו מייקרוסופט הגדולה יצאה עם מוצר שובר שיוויון בדמות Front Page, שנחשב בתקופתו לאגדה בקרב הילדודס. טוב, בכנות, לא באמת- לא אגדה ולא אשפים. הפתרונות האלה אמנם היו קיימים, אבל מעולם לא השתוו לפלט שאפשר להפיק בעזרת כתיבת קוד html.

אתר אינטרנט בחינם אינו מביא איתו בשורה

מתוך הניסיון הרב שלנו בעולם בניית האתרים, אתר בחינם אינו פתרון ראוי עבור מי שרוצה אתר אינטרנט שיוכל להפיק ממנו קצת מעבר למסך פתיחה מזמין. מה נדרש מעבר לכך? למשל רספונסיביות (התאמה לגלישה במובייל), זמן טעינה סביר (שהינו פרמטר משמעותי בהיבט של קידום אתרים, התאמה לקידום במנועי חיפוש (אם אתם מחפשים אתר אינטרנט שהוא מעבר לכרטיס ביקור) ועוד.

ובכל זאת, נעבור לצד החיובי של העניין. נרצה או לא נרצה, לא לכל אחד יש תקציב לבניית אתר, ולא כל אחד מוכן להשקיע סכום כספי של מעבר לכמה דולרים בודדים. מאחר ואנחנו חיים בחברה חופשית (פחות או יותר) בה כל אחד עושה את בחירותיו שלו, לגיטימי לאדם לבחור להקים פנים אינטרנטיות באחד מפתרונות הקסם.

האמת היא, שמבחינת תצוגה נטו (לא אכנס לעניינים הטכניים שהם בחזקת חסרונות), פתרון כמו wix למשל, הוא נהדר ומרשים, ובהחלט נותן מענה מצוין למי שהתקציב שלו מוגבל. האתר מאפשר יכולות התאמה אישית ברמה גבוהה מאוד, ואם כבר לבחור באחד מאותם פתרונות – אז לגמרי wix.

קחו בחשבון גם את ניהול האחסון והדומיין, וודאו כי הספק יודע לתת עבורכם מענה לנושא כדי לחסוך התעסקות מיותרת.

למי זה יכול להתאים?

– מחוסרי תקציב

– עסק זעיר שמעוניין בכרטיס ביקור בלבד

– עסקים ביתיים קטנים שאין להם רווח גבוה או לא מבססים את הגידול ברווח על שיווק ופרסום

– אתרים לשימוש אישי (משפחה וכו)

– עסקים שאין להם עניין בקידום האתר

 

נסכם בכך שבניית אתרים בשיטת "עשה זאת בעצמך" יכולה להספיק במקרים מאוד מאוד מסויימים, אבל אין תחליף לבניית אתרים מסורתית. חשיבה ותכנון, עיצוב מתאים, קידוד בצורה תקנית והתאמה לצרכים ספציפיים הם ההבדל בין צל"ש לטר"ש, הם אלה המבדלים אתרים ומספקים את הערך המוסף שיכול להתבטא בכיס. ההבדלים נמצאים בביצועי האתר (זמן טעינה למשל), בהתאמה למכשירים ניידים, ברמת הגמישות לביצוע שינויים תכנותיים, באפשרות להתממשק לאפליקציות מסוימות ובהתאמה לקידום במנועי החיפוש.

 

קידום אתרים דורש אתר רציני

אם אתם מייעדים את אתר האינטרנט שלכם לספק תוצאות מבחינת קידום ופרסום, אם השאיפות שלכם הן מעבר לכרטיס ביקור ברשת אז כדאי שתשקלו ברצינות להשקיע באתר אינטרנט.

קידום אתרים לדוגמה, מתבסס בחלקו על אופטימליות של האתר והתאמתו למנועי החיפוש השונים, ואת זה משיגים באמצעות אתר אינטרנט איכותי שמיועד לכך.

ההמלצה החמה שלנו היא לבנות את האתר שלכם בחרת בניית אתרים עם אוריינטציה שיווקית, כזו שיש איש SEO (איש קידום אורגני) שלוקח חלק בבניית האתר ומעביר את האינפוט שלו לצוות המתכנתים.

אף על פי שקיים היצע גדול של אתרים זולים ופתרונות חצי חינם לא כדאי לבנות עליהם גדולות ונצורות. זכרו תמיד כי אין קיצורי דרך ואל תהיו עשירים מדי על מנת לקנות בזול.

לסיום ניתן לכם טיפ בחינם, כזה שיהיה שווה לכם כסף בעתיד – גם אם בחרתם באתר אינטרנט חינמי או כל פלטפורמה אחרת שמספקת אתרים בקוד סגור אל תוותרו על האפשרות להחזיק בדומיין עצמאי. תרכשו את הדומיין בעצמכם ועל שמכם וגם אם מדובר באתר WIX או אתר בזאפ דפי זהב תתעקשו כי הדומיין ישאר שלכם וברשותכם.

אינטרמקס שיווק דיגיטלי

סוכנות דיגיטל המעניקה פתרונות שיווק לעסקים, חברות וארגונים. אנחנו נותנים שירותי קידום אתרים במנועי החיפוש, ניהול קמפיינים ברשתות הפרסום השונות, בניית אתרים ופתרונות שיווק מתקדמים נוספים.

לקריאה נוספת